Wartość: 0,00 
Wartość: 0,00 
Polub nas na FB!

Olejowanie włosów krok po kroku – odkryj moc naturalnych olei

Znasz zabieg olejowania włosów? To nic innego jak nałożenie naturalnego oleju na kosmyki w postaci maski. Dzięki temu włosy chłoną całą garść składników odżywczych i wzmacniających z danego oleju. Po zabiegu są miękkie, gładkie i pełne blasku! Zaciekawiona/y? 🙂 Czytaj dalej a dowiesz się jak wykonać olejowanie krok po kroku.

Jak wykonać olejowanie włosów?

  1. Pierwszym bardzo istotnym krokiem jest dobranie odpowiedniego oleju dla naszych włosów. Ja stosuje kryterium porowatości włosów, ponieważ jest najbardziej wiarygodne. Jeśli nie wiesz jaką masz porowatość włosów to odsyłam Cie do zrobienia testu na stronie tutaj. Kiedy już wiesz jaką porowatość włosów posiadasz możesz dobrać olej do swojego typu włosów (ściągę znajdziesz tutaj). Dlaczego ważne jest aby dobrać olej do swojego typu włosów? Aby uniknąć nadmiernego obciążenia i tzw strąków po olejowaniu lub,co także się zdarza, nadmiernego napuszenia włosów.
  2. Kiedy już masz wybrany olej wygospodaruj nieco czasu (najlepiej ok godziny) i przystąp do samego olejowania. Zabieg możesz zrobić na dwa sposoby:
  • metoda na sucho – to nic innego jak spryskanie i zamoczenie suchych kosmyków wybranym olejem. Ja polecam spryskanie włosów, ponieważ jest wygodniejsze. Dokładnie wmasuj olej we włosy i zostaw na włosach na min 30min. Mnie zdarza się chodzić z olejem ok godziny a czasem zaplatam warkocz i zostawiam olej na całą noc. Po tym czasie dokładnie spłukuje olej (jak zmyć olej? czytaj dalej ;))
  • metoda na mokro – polega na tym, że przed nałożeniem oleju spryskujemy włosy wodą lub je zamaczamy (wtedy należy odcisnąć nadmiar wody). Dzięki temu składniki oleju lepiej przenikną do włosa. Zamiast wody możesz użyć dowolnego hydrolatu, wody różanej, wody z miodem lub mieszanki ziołowej. Wszystko zależy od Ciebie i tego jaki efekt chcesz uzyskać. Ja najczęściej oleju włosy na hydrolat różany dla lepszego nawilżenia. Następnie na wilgotne włosy nakładamy olej, wmasowujemy i zostawiamy na min 30min. Po tym czasie możemy spłukać naszą maskę.

Jak zmyć olej z włosów?

Cały sekret tkwi w zemulgowaniu oleju odżywką (taką jaką zwykle używasz, oczywiście dopasowaną do Twoich włosów). Spłucz olej wodą, następnie nałóż odżywkę, chwilę masuj, znowu spłucz. To wystarczy! W ten sposób zmyjesz olej z włosów, ale nie wypłuczesz jego dobroczynnych właściwości. Oczywiście jeśli masz potrzebę możesz po zmyciu odżywki użyć szamponu. Jednak spójrz czy nie jest to mocny szampon oczyszczający, ten odłóż na inną okazję (a właściwie to przyda się tylko raz na jakiś czas). Do zmycia oleju wybierz delikatny szampon bez SLS, SLES itp.

Czy myć włosy przed olejowaniem?

Na pewno zadałaś/eś sobie to pytanie 🙂 nie musisz myć włosów przed olejowaniem i tak wyciągną z oleju wszystkie dobre właściwości. Zabieg olejowania możesz przeprowadzić zarówno na świeżo umytych jak i nieco mniej czystych włosach, nie ma to wpływu na sam zabieg.

Ja zabieg olejowania staram się wykonywać raz na dwa tygodnie, ale śmiało można go wykonywać raz a nawet dwa razy w tygodniu. Testuje różne oleje do średniej porowatości ostatnio moje ulubione to truskawkowy i z pachnotki 🙂 Grunt to znaleźć olej dopasowany do swoich włosów. Moje włosy po olejowaniu są przede wszystkim gładkie, miękkie i błyszczą. Uwielbiam ten efekt tuż po zabiegu. Jednak włosy ogólnie mają lepszą kondycję i są lepiej nawilżone.

Zachęcam do przetestowania olejowania na sobie 🙂 a jak dany olej nie przypadnie Twoim włosom do gustu (tak też może się stać) z powodzeniem możesz go wykorzystać do twarzy, ciała lub paznokci 🙂

 


Polub nas na FB!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *